מיזוג לשילוב כוחות

חברת מאנטיס וקבוצת ecovium מתמזגות ומציעות פתרונות תוכנה מתקדמים לאופטימיזציה של תהליכי שרשרת האספקה

ecovium, מומחית IT לוגיסטית וספקית מובילה של פתרונות תוכנה וחומרה לשרשרת אספקה, וקבוצת מאנטיס, ספקית WMS (warehouse management system) בינלאומית מובילה, הודיעו על מיזוגן תחת המטריה של קבוצת ecovium. המיזוג נכנס לתוקף באופן מידי ומבסס את מעמדן בשווקים הבינלאומיים כספקיות מובילות של פתרונות לוגיסטיים ברי קיימא. 

שילוב המומחיות והניסיון של שתי החברות יספק ללקוחותיהן אופטימיזציה של תהליכי שרשרת האספקה מקצה לקצה ויבטיח התפתחות מתמדת, צמיחה וחדשנות. במאנטיס אומרים, שזהו צעד אסטרטגי חשוב מאוד לכל הצדדים המעורבים וזאת במטרה להציע פתרונות משולבים לשרשרת האספקה, במיוחד לחברות המבקשות תמיכה ופריסה גלובליים.

מוצר הדגל של מאנטיס – קפיצת מדרגה בטכנולוגיית WMS

קבוצת מאנטיס שנוסדה ביוון בשנת 1996, היא ספקית בינלאומית של תוכנות WMS לניהול מחסן ותהליכי הלוגיסטיקה. החברה מונה כ- 120 עובדים ומשרדים ב-9 מדינות כולל בישראל, כמו כן שותפים מוסמכים רבים ונוכחות ביותר מ-30 מדינות ברחבי העולם. 

יותר מ-600 חברות וארגונים, רבים מהם רב-לאומיים מובילים, המייצגים את כל התעשיות הגדולות וערוצי מכירה (מסחר אלקטרוני מסורתי ורב-ערוצי) מסתמכים על תוכנת ה WMS של מאנטיס לניהול, אופטימיזציה ואוטומציה של תהליכי שרשרת האספקה והלוגיסטיקה 

מוצר הדגל של מאנטיס, פלטפורמת ה-LVS  (logistic vision suite ), תוכנה לוגיסטית חדשנית הניתנת להתאמה גם לחברות עם פעולות אחסנה והפצה מתוחכמות הכוללות אוטומציה. תוכנה זו היא הרבה מעבר לניהול מחסן, הפלטפורמה מייצגת קפיצת מדרגה בטכנולוגיית WMS המציעה יכולת שדרוג יוצאת דופן, שילוב עם אוטומציה, ביצוע אופטימיזציה למשאבי המחסן ומאפשרת ללקוחות להגיב במהירות לצרכיהם המתפתחים.    

לדברי מנכ"ל מאנטיס יאניס פנגיוטפולוס, "חברות מחפשות חבילות תוכנה מקיפות המשתלבות בצורה חלקה ובעלות פתרונות מפתח וניסיון מוכח בשווקים ובאזורים הגיאוגרפיים הספציפיים שלהן. בעקבות מגמה זו, חיפשנו באופן פעיל לשלב כוחות עם ספקי תוכנה ופתרונות לוגיסטיים מצליחים עם מוצרים משלימים וכיסוי גיאוגרפי נרחב. בהקשר זה, ecovium היא התאמה אידיאלית עבור מאנטיס. היא תמלא תפקיד מרכזי בשווקים הבינלאומיים עם מגוון פתרונות נרחב בתחום שרשרת האספקה. המיזוג יהפוך את ecovium לספק עולמי בגיבוי חברות הון פרטיות מובילות".

ecovium – קבוצה עם מודולים לוגיסטיים משתלבים

הקבוצה הגרמנית  ecovium הינה איחוד של 12 חברות ומחולקת לחמש חטיבות – מכס, אחסנה, משלוח, הובלה וחומרה. הקבוצה מעסיקה כיום כ-400 עובדים ב-21 מיקומים ברחבי העולם. לדברי מנכ"ל קבוצת ecovium יסמינו בורקיץ', "הפעילות הלוגיסטית גדלה ומתרחבת באופן גלובלי ומשתרעת על פני מספר חברות ותחומים. הלקוחות שלנו חייבים לעמוד בדרישות מגוונות יותר במהירות וזאת מאחר ותהליכים לוגיסטיים הם בלתי מוגבלים. ספק IT יחיד אינו מסוגל עוד לתמוך בכל התהליכים, לכן מיצבנו את עצמנו כקבוצה עם מודולים לוגיסטיים משתלבים. באמצעות המוצרים המשלימים והידע של מאנטיס, אנו יכולים להציע ללקוחותינו פתרונות ניהול שרשרת אספקה בינלאומיים מתקדמים".

פתרונות משולבים ומתקדמים לעולם שרשרת אספקה

"מאנטיס ערכה מחקר שוק מעמיק וממושך ובסופו זיהינו כי עתיד שרשרת האספקה הוא באיחוד של פונקציות שונות בשרשרת אספקה", מסביר פידון דסקופולוס,  דירקטור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה (EMEA) במאנטיס. "בדיון על עתיד פוטנציאלי, שני הצדדים הכירו במטרה המשותפת וזיהו התאמה מושלמת – שכן מאנטיס הינה ספקית בינלאומית בתחום ה-WMS וחברת ecovium היא ספקית IT לוגיסטית מובילה באזור גרמניה ושכנותיה, ושתי החברות פועלות באזורים גיאוגרפיים משלימים". 

מהו הערך המוסף של המיזוג?

"אנו מאחדים כוחות כדי להציע פתרונות משולבים ומתקדמים לעולם שרשרת אספקה ברמה העולמית על ידי שילוב פלטפורמות POD , WMS ,TMS  , שילוח, מכס וכו'. החזון המשותף הוא להציע ללקוחותינו אופטימיזציה של תהליכי שרשרת האספקה מקצה לקצה".

מה יהיה תפקידה של מאנטיס בחברה החדשה? איך זה יעזור באסטרטגיית הפיתוח?

"מאנטיס היא ספקית תוכנה ופתרונות WMS בינלאומית מובילה עם השפעה גלובלית וניסיון רב. תוכנת ה WMS עטורת הפרסים של מאנטיס, בשילוב עם סל המוצרים המשלימים של ecovium יהפוך את הקבוצה לספקית עולמית עם מגוון פתרונות רחב ומקיף בתחום שרשרת האספקה. בעמדה כזאת ecovium תמלא תפקיד מפתח בשווקים הבינלאומיים".

"צוות ההנהלה בקבוצתecovium   התרשם מאוד מצוות מאנטיס", אומר פידון דסקופולוס, ומדגיש: "מאנטיס עשתה עבודה יוצאת מן הכלל בביסוס מעמדה כספקית WMS מובילה בפריסה עולמית. מומחיות זו משלימה את האסטרטגיה של  ecovium בצורה מושלמת. כעת, כשאנחנו מאחדים כוחות, מומחים מכל תחומי ה-IT הלוגיסטי עובדים יחד על פתרונות חכמים לכל עולם שרשרת האספקה. בנוסף לכך, גם מאנטיס וגם ecovium עבדו בעבר באופן שוטף עם שותפים. כתוצאה מכך, השותפים שלנו יוכלו כעת לספק יותר פתרונות ומוצרים ולענות בצורה מיטבית לשאיפות ודרישות של הלקוחות שלהם".

"עסקת המיזוג – השקעה אטרקטיבית ביותר"

עסקת המיזוג נתמכה על ידי FSN Capital Partners – חברת הון פרטית מובילה בצפון אירופה. אחד השותפים בחברה, רובין מורר, רואה במיזוג השקעה אטרקטיבית ביותר. "שוק התוכנות הלוגיסטיות צומח במהירות, והוא ניזון מהצמיחה של המסחר האלקטרוני והמורכבות הגוברת של שרשרת האספקה. בנוסף, השוק עדיין מפוצל מאוד, ואנו רואים הזדמנות למיזוג וגיבוש. מאנטיס היא מובילה ומוכרת ברמה בינלאומית בשוק ה-WMS ונתפסת כך בעיני לקוחותיה ושותפיה. אנו מאמינים שמיזוג זה יאפשר ל-ecovium להפוך לספקית גלובלית של מוצרי תוכנה לוגיסטית, להתפתח ולצמוח בעתיד".

"החזון – לעצב את עתיד הלוגיסטיקה"

"החזון המשותף של מאנטיס וecovium-", אומר דירקטור EMEA במאנטיס פידון דסקופולוס, "לספק פתרונות לוגיסטיים מקצה לקצה והכל ממקור אחד. זאת על ידי שילוב אינטרסים כלכליים בדרך משותפת לעבר פתרונות לוגיסטיים ברי קיימא ובעלי ערך מוסף לתעשייה ולחברה. במילים אחרות, החזון הוא לעצב את עתיד הלוגיסטיקה".

מהן התוכניות של מאנטיס לגבי ישראל?

"המחויבות והמסירות שלנו בישראל הם המובילים הערכים המובילים אותנו בדרכנו העתידית. ההיסטוריה וההשקעה המתמשכת שלנו מאששים את ההצהרה הזו. כאמור, המטרה שלנו היא לבסס את מעמדנו ולהפוך לשחקן עיקרי בשוק הלוגיסטיקה המקומי על ידי ניצול הסינרגיה של המיזוג לטובת הלקוחות והשותפים המוערכים שלנו".

"מאנטיס תבסס את מעמדה בשוק הישראלי"

ישראל היא אחת מתשע המדינות אשר בהן פועלת שלוחה מקומית של מאנטיס. לדברי מנהלת הפעילות בשלוחה ישראלית, קרן מור-יוסף, "שוק הלוגיסטיקה בישראל תוסס וצומח, במיוחד בתקופת המגיפה והסגרים אשר הזניקו את המכירות המקוונות בכל רחבי העולם, עולם הלוגיסטיקה נאלץ להיערך מחדש ולהתמודד עם אתגר שלא היה כדוגמתו. 

בישראל קיימת נציגות ישירה של חברת מאנטיס משנת 2010. אנו רואים בישראל חוליה הכרחית בשרשרת הצמיחה הלוגיסטית של ecovium באירופה, נכון להיום, מעל ל 70 מרכזים לוגיסטיים בתחומים שונים ומגוונים עושים שימוש בפלטפורמת ה WMS, לכן, המיזוג יאפשר לנו לא רק לתת מענה לצרכי השוק אלא גם להצטיין ולחזק את מעמדנו בארץ. המטרה שלנו נותרה זהה: לספק ללקוח הקצה שלנו חבילת פתרונות תוכנה מקיפה".

 

הודעת מיזוג ללקוחות

 

עדכונים נוספים:

דור בחרה להטמיע WMS של מאנטיס

דור בחרה להטמיע WMS של מאנטיס כך שתוכל להציע לכל לקוחותיה מגוון שירותים לוגיסטיים מתקדמים, לנהל מעקב אחר הפעילות הלוגיסטית בזמן אמת ולחייב בגינה באופן